Ruud de Boer

Projekt stavby obytných domov pre sociálne znevýhodnených ľudí, s obmedzenými šancami na slušné životné podnmienky, bol motiváciou mojej cesty na Slovensko.

Po absolvovaní stavebného inžinierstva na Technickej univerzite v Delfte som sa rozhodol pracovať pre Habitat for Humanity International.

Sociálna angažovanosť a konanie z etického hľadiska bolo a je jedným z mojich motívov. Práca s ľuďmi a pre ľudí na medzinárodnej úrovni v kombinácii s mojim technickým pozadím je stále mojim hnacím motorom.

Počas štyroch rokov života a práce s ľudmi na Slovensku ako programový koordinátor pre projekty v oblasti bývania, som sa zdokonaľoval v slovenskom a českom jazyku.

Stretol som a spoznal mnohých ľudí, vrátane Zuzany, s ktorou žijeme v Holandsku spolu s našou dcérou, ktorú vychovávame dvojjazyčne.

Na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku máme sieť, ktorá nám pomáha nájsť tých správnych ľudí pre správnu prácu. Pravidele realizujeme pracovné návštevy a stretnutia s potenciálnymi zamestnancami, aby sme takto našli správny match.

Keďže chceme, aby sa každý v Holandsku cítil čo najviac ako doma, usilujeme sa v prípade potreby poskytnúť pomoc a podporu v rôznych oblastiach: hľadanie bývania, administratívne záležitosti a integrácia. Ponúkame tiež školenia v oblasti jazyka a kultúry.

Sme radi, ak prostredníctvom sprostredkovania práce môžeme mať osobný kontakt s človekom, ktorého môžeme privítať v Holandsku.

Čo o nás hovoria naši klienti